Dobrovolníci Vsetínského fóra sesbírali 650 kilo odpadků

Na 32 dobrovolníků, z toho 5 dětí, se sešlo v sobotu 15. září, aby v rámci Celosvětového úklidového dne zatočili s nepořádkem i na Vsetíně. Nakonec sesbírali celkem 650 kilogramů odpadků, většinu z toho vytřídili.

Dobrovolníci uklidili lesní a luční pozemky v blízkosti na divoko zakládaných ohnišť na Bečevné a v Luhu a nad garážemi a Zásobování teplem.

„Na místě jsme našli velké množství skleněných lahví od alkoholu, PET lahví, kovových obalů od nápojů. Velkou část skla, plechovek a některé plasty jsme vytřídili do kontejnerů ve sběrném dvoře. Zbytek jsme nachystali k pondělnímu odvozu technickým službám. Všem dobrovolníkům patří velký dík,“ popisuje průběh úklidu Tomáš Husa, předseda občanského spolku Vsetínské fórum, který úklid zorganizoval.

„Těšilo mě, že se podařilo uklidit skutečně velké množství odpadků. Byla jsem uklízet poprvé a překvapilo mě, kolik lidí se zapojilo. Atmosféra byla skvělá, a navíc nám přálo počasí. Do dalšího úklidu určitě půjdu znovu,“ říká jedna z účastnit úklidu, studentka Anna Ševčíková.

Další články: