Co je nového ve Vsetínském fóru

Vážení příznivci Vsetínského fóra, je to již další rok, v pořadí již třetí, kdy se ve Vsetínském fóru věnujeme tomu, co jsme si při jeho zakládání vytyčili: ochraně valašské přírody a krajiny, péči o veřejný prostor a rozvoji občanské angažovanosti a uvědomění.

Jako jsou novinky, o kterých jsme vás chtěli informovat?

Od nového roku jsme už formálně spolek a nikoli občanské sdružení. Je to požadavek zákona, abychom se mohli dále podle zákona věnovat hlavní náplni naší činnosti: účasti ve správních řízeních, kde se snažíme bránit necitlivému kácení stromů a nevhodným stavebním zásahům do života lidí i do krajiny.

V roce 2016 jsme takových řízení absolvovali na dvě desítky. Letos svůj záběr rozšiřujeme i na Jablůnku. Pokud se budete chtít na ochraně zeleně podílet s námi, budeme rádi, pokud se nám ozvete na rizeni@vsetinskeforum.cz – obvykle to spočívá v účasti na veřejném projednání přímo na místě, kde se má kácet, a zhodnocení, zda je to opravdu potřeba. Každý člověk, který tam dorazí, se nám hodí, proto budeme rádi za vaši pomoc.

Chtěli bychom také lépe informovat vás, naše příznivce, o tom, na čem právě pracujeme, co se nám povedlo nebo co ještě chystáme. Proto jsme připravili i emailový zpravodaj.

Protože zástupci Vsetínského fóra fungují v městském zastupitelstvu v rámci Koalice pro otevřený Vsetín, přinášíme vám shrnutí jejich činnosti za uplynulé dva roky. Souhrn toho, co se nám již podařilo prosadit, najdete v tomto článku.

Aktuálně jsme se pak věnovali problematice smogu na Vsetíně a připravili jsme návrhy opatření, která mají pomoci zvládat a předcházet smogové situaci, které jsme byli svědky od začátku tohoto roku na území Zlínského kraje, a na kterou jsme v posledním týdnu upozorňovali veřejnost.

Chcete informace pravidelně na email? Přihlašte se zdeDalší články: