Pozvánka na májové otevírání meteosloupku

Vsetínské fórum a Družstvo Sokolovny na Vsetíně srdečně zve na slavnostní znovuzprovoznění historického meteorologického sloupku před vsetínskou Sokolovnou. Revitalizovaný sloupek otevíráme v sobotu 12. května ve tři hodiny, kdy vypukne “Májová slavnost sloupku meteorologického“.

Kromě vystoupení slavnostních hostů bude na programu také položení květin k pamětní desce padlých odbojářů, vystoupí Pěvecká skupina BLAženky s lidovými písněmi a studentská kapela Not Yet se známými šlágry.

Samozřejmostí je i občerstvení a po celé odpoledne budou v Sokolovně a okolo ní probíhat aktivity pro děti, jako je například oblíbené malování na obličej, takže děti určitě vezměte s sebou.

U Sokolovny bude také výstavka zajímavostí z historie vsetínského Okrašlovacího spolku, který v roce 1925 meteosloupek postavil, a zakoupit bude možné i originální suvernýry s tématikou sloupku, jejichž výtěžek bude použit na úhradu nákladů opravy sloupku.

Program slavnosti:
15:00 zahájení a položení květin k pomníku padlých odbojářů na Sokolovně uniformovanými i neuniformovanými hosty

15:10 vystoupení: Pěvecká skupina BLAženky – lidové písně z Valašska i dalších oblastí.

15:30 slavnostní vystoupení hostů a odhalení meteorologického sloupku

16:00 k tanci, poslechu a posezení u piva za Sokolovnou hraje studentská kapela “Not Yet” známé hudební šlágry

Budeme rádi, pokud na akci pozvete i své příbuzné a známé, zejména seniory a rodiny s dětmi. Zároveň upozorňujeme, že ve stejný den, ale  dopoledne se na Vsetíně uskuteční první letošní farmářský trh a férová snídaně, na které jste také zváni.

Další články: