Sousedská slavnostSobota 23-08 14-00LuhSousedská slavnost v Luhu

Reportáž a fotografie z akce

Co se chystá? V sobotu 23. srpna 2014 se mezi 14:00 a 22:00 potkáme na sousedské letní slavnosti! Chceme propojit sousedy z Luhu tak, že společnými silami uspořádáme na našem sídlišti jednodenní veřejnou zábavnou akci. Věříme, že tradice setkávání dělá bydlení v našem údolí veselejší a příjemnější. Vstupné na slavnost je dobrovolné.

Inspirovali jsme se komunitními slavnostmi, které se konají v rámci projektu Zažít město jinak v různých městech České republiky.

Kdo si přijde na své?

Každý z našeho sousedství! Chystáme program pro děti, dospělé, seniory, jednoduše pro každého.

Jaký plánujeme program?

Začínáme ve 14:00, aktivity končí v 18:00. Od 18:00 pokračuje sousedské grilování a muzika. Pivo a limo bude k dostání po celou dobu slavnosti na bowlingu.

 • OTEVŘENÍ SLAVNOSTI PO SOUSEDSKU (ceremonie s buchtami a slivovicí)
 • AMATÉRSKÝ SPARŤANSKÝ ZÁVOD (Seberevolta Vsetín zve na první amatérský sparťanský běh na Vsetíně. Bude připraveno několik stanovišť, která prověří vaši fyzickou zdatnost. Celý závod bude probíhat v lese na trati, která prakticky neklesá. Délka trati: 1,6-1,7 km, ořevýšení cca 180 m. Sraz ve 14:00 u zastávky Luh II, 14:10 prezentace závodu, 18:30 vyhlášení výsledků u bowlingu. Přihlášky a více informací na spartanvsetin@gmail.com nebo na události: https://www.facebook.com/events/870628646299073/
 • SOUSEDSKÁ KNIHOVNA (vem si-půjč si-vyměň knihu! Před budovu knihovny najdete sousedskou knihovnu. Ta poslouží k odkládání knížek, které už nečtete, k výměně knih, k rozebrání, ale klidně i k vypůjčení. Bohužel se jedná pouze o dočasnou knihovnu, pro trvalé umístění potřebujeme povolení do Rady města. Držte palce, ať nám ho politici udělí!).
 • DĚTSKÝ KOUTEK A TVOŘÍCÍ DÍLNA (těšte se na sportovní hry pro každé dítko a tvořící koutek pro děti)
 • VÝSTAVA LUH MINULÝ  (výstava fotek a materiálů, které ukazují proměny Luhu)
 • FAIRTRADOVÁ KAVÁRNA (občanské sdružení Líska nabídne fairtradové dobroty a tvoření pro děti)
 • DOMOV JITKA,  týdenní stacionář v Luhu III, který umožňuje lidem s mentálním a kombinovaným postižením žít život, který v co největší míře odpovídá životu jejich věkových, bude prodávat výrobky klientů a seznámí nás se stavebními úpravami, které dům čekají.
 • EXHIBICE A TURNAJ VE ŠPRTCI (Vsetín Jokers předvedou miniaturní hokejky a hrací kameny v této netradiční hře. Pokud se sejde ve 14:30 dostatek zájemců, zahrajeme si turnaj)
 • VALACH CESTOVATEL SE SVÝMI DOBROTAMI – tradiční i netradiční koláčky, bábovky, pirožky!
 • HRANÍ PING PONGU– bohužel PING PONG se ruší, nesehnali jsme žádný starší stůl.
 • SOUSEDSKÝ PIKNIK v 15.30 (Ochutnejte, co rádi připravují ostatní sousedé a pochlubte se svým kulinářským uměním. Umístíme vše, co přinesete, na stůl pod stříškou u bowlingu, ze kterého budeme všichni ochutnávat. Dobroty a deku s sebou! Sraz v 15:30 před bowling na stole, který bude označen cedulí “Sousedský piknik”.)
 • MOTOKÁRY PRO MALÉ I VĚTŠÍ DĚTI budou jezdit na asfaltu mezi domy od 15:00 do 18:00. Vybíráme 20 Kč za 5 minut na benzín.
 • v každou celou v 15:00, v 16:00 v 17:00 ČTVRTHODINKA S OSOBNOSTMI LUHU (rozhovor s ředitelkou Domovu Jitkavzdělávání dětí v Luhu – rozhovor se zástupcem mateřské školky, Pavlou Gáškovou ze studijního centra Basic a Jitkou Kretovou z CD EnglishTomáš Husa – o tom, jak může každý z nás chránit životní prostředí)
 • LUH ČEKAJÍ VELKÉ ZMĚNY! Příští týden začne Městský úřad rozhodovat o povolení kvůli 25 miliónové dotaci, kterou chce město získat pro sídliště Luh. Usilovali jsme o to, aby na sousedské slavnosti vedení města představilo současné návrhy obyvatelům sídliště. Včera však paní starostka rozhodla, že komunikace s občany Luhu je dostatečná (!) a že se akce účastnit nebudou. Připravujeme k situaci článek.
 • VEČERNÍ GRILOVÁNÍ A MUZIKA od 18:00 (pokud vlastníte, přineste gril a uhlí, klobásky, maso, zeleninu, prostě cokoliv, co si budete chtít společně se sousedy užít)

(program postupně upřesňujeme a doplňujeme)
Kde bude slavnost probíhat?

Prohlédněte si mapu areálu. Využijeme dlážděné i travnaté prostranství před bowlingem a knihovnou, hřiště u domu č.p. 1783, prostor mezi domy č.p. 1783 a 1784 a místo za garážemi. POZOR, START SPARŤANSKÉHO ZÁVODU SE POSUNUL K ZASTÁVCE V LUHU II.

mapa

Kdo slavnost organizuje?

Vaši sousedé z Luhu a občanské sdružení Vsetínské fórum.

Kdo jsou partnery slavnosti? 

Mohu přijít i když nejsem z Luhu?

Jak se říká, “dobrých lidí se vejde” – takže ano!

Jak se můžu zapojit?

Sousedská slavnost je organizovaná sousedy pro sousedy. Proto každou pomocnou ruku potřebujeme, vítáme a moc si jí ceníme. Podívejte se, kde je potřeba pomoci: https://vsetinskeforum.cz/zapojte-se/.

Tiskové zprávy:

TZ1: V Luhu se chystá první sousedská slavnost na Vsetíně (2014-07-22).

Více informací:

Přihlaště se na facebook události: https://www.facebook.com/events/561772713927087/
klara.bazantova@gmail.com
tel: 736 435 829