Vsetínské fórum na společné pochůzce

Zástupci komise životního prostředí a úředníci z městského odboru životního prostředí, spolu se členy spolku Vsetínské fórum, který se věnuje ochraně městské zeleně, se v půlce září vydali na společnou pochůzku. Jejím cílem byla prohlídka nemocných, poškozených a nevyhovujících stromů napříč městem, které úředníci odboru navrhují skácet nebo ořezat.

Členové komise a zástupci Vsetínského fóra tak měli možnost se k návrhům na odstranění a úpravu stromů vyjádřit a vše navzájem prodiskutovat. “Všichni máme stejný zájem, a to zdravé město, které je příjemným místem k životu. Velmi jsme proto ocenili, že jsme mohli podněty občanů i městského odboru ochrany přírody vidět na vlastní oči a hledat společnou řeč,” uvedl k průběhu pochůzky Karel Pavelka, předseda komise životního prostředí.

“Vždy se snažíme nacházet taková řešení, která by byla prospěšná pro všechny strany: jak pro přírodu, tak pro občany i správu města. Odmítáme zbytečné ničení zeleně, ale tam, kde jsou zásahy opodstatněné, se snažíme vyjít vstříc. To jsme prokázali i na společné pochůzce,” doplnil Tomáš Husa, předseda Vsetínského fóra. Na většině návrhů tak nakonec ochránci přírody našli shodu a velká část stromů tak zůstane stát. Za ty, které budou muset být pokáceny kvůli nemocem nebo kvůli zajištění růstu okolní flóry, odbor životního prostředí vysází náhradní výsadbu, které by měla brzy zlikvidované kusy nahradit.

Další články: