Třicítka dobrovolníků uklízela Vsetín

Již tradiční podzimní úklid Vsetína pod hlavičkou Vsetínského fóra a celonárodní iniciativy Ukliďme Česko přilákal na třicítku dobrovolníků, z toho více než polovinu dětí. Celkem nasbírali stovky kilogramů odpadků.

Za velmi příjemného počasí se podařilo uklidit jednu větší černou skládku v lesíku nedaleko zastávky ulice 4 května, pod městskou částí “Hrbová”, dále odpadky rozptýlené ve svahu pod Hrbovou a také břehy Bečvy od mostu u “Hygieny” po “houpačák” v Lázkách. Místy se pouštěli dobrovolníci dokonce i do koryta řeky. Dva dobrovolníci také uklidili stráň Pecník pod sídlištěm Sychrov.

“Největší hmotnostní podíl na vytříděném odpadu byly kovy, následně sklo a nakonec PET láhve, které objemově vedly. Při kutálení dvou velkých a čtyř menších pneumatik, a jejich vyprošťování z hlíny nebo svahu Bečvy, jsme se také zapotili,” směje se Tomáš Husa ze Vsetínského fóra, který organizaci úklid vzal tradičně na starosti.

Celkově dobrovolníci nasbírali stovky kilo a možná až tunu odpadků. Sto kilo z toho bylo vytříděno.

“Potěšil mě nadpoloviční podíl dětí a mladých i nových zájemců, kdy jedenáct lidí přišlo uklízet úplně poprvé. Dobrým příkladem svým studentům šli také čtyři pedagogové. Všem zapojeným patří obrovské díky,” uzavírá Husa.

Foto Radovan Kocurek

Další články: