“Ukliďme Česko” s Vsetínským fórem – letos se uklízelo na Sychrově

V sobotu 7.dubna se sešlo na velký jarní úklid Vsetína celkem 25 dobrovolníků a dobrovolnic. “Uklízeli jsme stráně nad sychrovským sídlištěm – od parkoviště nad základní školou na jedné straně a Šibeňáku na druhé až po pláň nad vodárnou,” upřesnil hlavní organizátor Tomáš Husa ze spolku Vsetínské fórum.

Úklid Vsetína pořádalo Vsetínské fórum již po osmé, na oblast Sychrova byl zaměřen poprvé. “Nejvíce znečištěný byl svah nad parkovištěm nad školou a okolí staré vodárny na Šibeňáku. Celkem jsme nasbírali přes 35 pytlů odpadů a k tomu velký starý koberec, zbytek zrezivělého pletiva zavlečeného do křovin a další objemné předměty,” upřesnil Tomáš Husa.

“Nepříjemné bylo například sbírání střepů a nebo igelitových sáčků s psími výkaly. Každý kdo bobek po svém psovi sebere do sáčku, měl by jej zodpovědněji zlikvidovat než hodit do křoví. Plastový sáček se v přírodě rozloží za mnoho let. Potěšující naopak bylo, že jsme letos nenašli injekční stříkačky nebo agresivní chemikálie,” dodal.

V rámci akce Ukliďme Česko se pořádají organizované úklidy na stovkách míst v Česku. “Chtěl bych poděkovat všem, kdo dorazili na náš velký jarní úklid, a také všem, kteří se o své okolí starají pravidelně,” zakončil Tomáš Husa.

Další články: