Vsetínské fórum rozdávalo vánoční polévku

Členové spolku Vsetínské fórum rozdali 23. prosince na náměstí Svobody přes 50 porcí čočkové polévky. Byla určena pro lidi bez domova i pro náhodné kolemjdoucí. “Na Vsetíně je lidí bez domova více, než si lidé myslí. Mnohá města mají tradici vánoční polévky už dlouho, my jsme letos tuto tradici založili i na Vsetíně,” uvedl člen spolku David Kopecký. “Vánoce jsou časem štědrosti i časem potkávání, a obojí naše akce splnila,” dodal.

Na akci se podílela asi desítka členů a příznivců Vsetínského fóra, suroviny poskytla farmářská prodejna Odtadyma. “I přes sychravé počasí přišlo asi 50 lidí. Byli to jak lidé bez domova, tak třeba lidé, kteří si chtěli jen popovídat, protože jsou na Vsetíně na montáži a nemají zde své blízké,” upřesnil David Kopecký.

Spolek Vsetínské fórum už přes 4 roky pořádá nejrůznější komunitní akce, jako uklízení města, besedy nebo bleší trhy. Také pečuje o životní prostředí a chrání nešetrné kácení zeleně. V současné době dokončuje ve spolupráci s Družstvem Sokolovny obnovu historického meteorologického sloupku u Sokolovny, jehož slavnostní otevření je plánováno na jaro. V roce 2018 bude také Vsetínské fórum pořádat vsetínskou část festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.


Další články: